průběh tvorby webu

Průběh tvorby webu se stejně jako každý proces musí řídí určitými pravidly pokud má být úspěšný a splnit své cíle. Musíme vždy dodržet některé základní kroky aby byl průběh tvorby webu hladký a nedocházelo ke zbytečným nedorozuměním, komplikacím a tím také ke zdržování celého procesu.

Potřebujeme vždy maximum informací co se týče záměru projektu a všech požadavků, tak abychom se hned od začátku při procesu realizace ubírali tím správným směrem.

Úvodní analýza je velmi důležitá pro všechny aspekty procesu realizace, pro konečnou podobu a funkčnost webu a samozřejmě i na finální cenu.

Průběh tvorby webu v jednotlivých krocích

1. Kontakt, úvodní konzultace a analýza

1.1 Kontakt

Jestliže se rozhodnete nás kontaktovat, můžete tak učinit prostřednictvím chatu v pravém spodním rohu webu na jakékoliv stránce. V případě, že jsme online, jsme vám okamžitě k dispozici a zodpovíme vám všechny Vaše dotazy. Rovněž máte možnost napsat nám do kontaktního formuláře na stránce Kontakt, kde nám popřípadě můžete zanechat i telefonní číslo a my Vám zavoláme. V případě, že chcete mít představu o přibližné ceně zamýšleného projektu, vyplňte formulář na stránce Poptávka/kalkulátor ceny. Formulář je Vám k dispozici i jen pro výpočet přibližné ceny. Ale pokud budete mít zájem o konzultaci, odešlete jej, a my se Vám rádi ozveme.

kontakt

1.2 Úvodní konzultace a analýza

Na konzultaci se dohodneme pouze tehdy jestliže o ni projevíte zájem. Konzultace je zcela zdarma a k ničemu nezavazuje. Použijeme takový způsob komunikace aby Vám nejlépe vyhovoval – telefonicky, prostřednictvím jakékoliv chatovací aplikace, nebo si můžeme domluvit i osobní schůzku. Vyslechneme co od webu očekáváte a jaké máte požadavky. Na základě této konzultace provedeme analýzu a nabídneme základní obrysy řešení Vašeho projektu a případný průběh tvorby webu přizpůsobený Vašim požadavkům.

úvodní konzultace

2. Příprava

2.1 Návrh řešení

Do této fáze se dostaneme pokud se rozhodnete s námi spolupracovat. Rozpracujeme základní návrh do všech detailů co se týče struktury, designu i funkčnosti tak aby odpovídal záměru projektu, Vašim požadavkům a představám. Poté Vám předložíme tento návrh včetně všech specifikací v podobě zadávacího dokumentu. Vždy je nutné aby v tomto dokumentu byly srozumitelné pro nás všechny Vaše požadavky a pro Vás celý průběh tvorby webu včetně finální podoby. Po odsouhlasení zadání i ceny přejdeme k dalšímu kroku.

návrh řešení

2.2 Podklady

Před započetím realizace od Vás vyžádáme všechny podklady, které máte k dispozici. To znamená všechny texty obecné i odborné, obrázky, fotografie, videa, PDF soubory, certifikáty, osvědčení, kontaktní údaje, adresy a další podklady, které je třeba zobrazovat na novém webu. V případě, že pro web budete požadovat tvorbu textů od nás, dohodneme se na tom již při úvodní konzultaci. Stejně tak i obrázky Vám můžeme pořídit my v různých fotobankách např. Shutterstock.

průběh tvorby webu

3. Realizace

3.1 Instalace a nastavení

Pokud nebudete mít pro web doménu, zaregistrujeme Vám ji a zřídíme webhosting (datový prostor pro web). Nejčastěji svěřujeme weby společnosti Websupport, protože s ní máme pozitivní zkušenosti. Nastavíme ideální parametry webhostingu pro správné fungování webu. Následně nainstalujeme a nastavíme CMS redakční systém pro správu webu, v našem případě WordPress. Do redakčního systému případně nainstalujeme nástroje – pluginy pro Vámi požadovanou funkčnost. Nainstalujeme také šablonu, kterou v další fázi budeme nastavovat a upravovat pro požadovaný a dohodnutý design webu, nebo podle grafického návrhu.

instalace a nastavení

3.2 Vlastní tvorba

Vytvoříme strukturu, rozvržení a design. Zapracujeme požadovanou funkčnost a vytvoříme jednotlivé stránky. Poté vám předložíme první náhled ke schválení. V případě spokojenosti přejdeme do fáze dokončení. Pokud budete mít nějaké připomínky, provedeme požadované úpravy a změny. V případě nového webu budeme stavět na Vaší nové doméně ve skrytém módu. Návštěvník, který přistoupí na doménu uvidí tedy pouze dočasnou informační stránku s informací, že web je ve výstavbě. Pokud by se jednalo o redesign nebo přestavbu staršího webu, budeme stavět na dočasné doméně a až schválíte podobu nového webu, přesuneme jej na doménu na místo webu původního.

průběh tvorby webu

3.3 Dokončení a spuštění

Provedeme dokončovací práce. Zkontrolujeme responsivitu, tedy jestli se web zobrazuje na všech zařízeních ideálně, popřípadě provedeme potřebné úpravy. Před spuštěním ještě znovu otestujeme všechny funkce a formuláře webu. Po Vašem schválení web otevřeme a zpřístupníme pro vyhledavače a návštěvníky a nastavíme indexování vyhledavači.

dokončení a spuštění

4. SEO a zabezpečení

4.1 SEO

Nastavíme konfiguraci a obecné SEO celého webu pro roboty vyhledavačů. Vyhledavačům předáme potřebné informace pro procházení webu jako např. soubory sitemap atd. Poté doladíme základní optimalizaci jednotlivých stránek webu, na které jsme pracovali už během tvorby, tak aby stránky splňovaly podmínky pro ideální SEO a tedy mohly dosahovat co nejvyšších příček ve vyhledávání.

seo

4.2 Zabezpečení

Nainstalujeme a nastavíme bezpečnostní nástroj, který bude permanentně střežit bezpečnost Vašeho webu. Nástroj nastavíme tak aby odesílal emailová upozornění v případě pokusů o útok na web, pokusů o prolomení administračního hesla a dalších hrozeb. Také aby odesílal reporty o případné potřebě zásahu pro eliminaci bezpečnostních rizik. Permanentní monitorování bezpečnosti webu nabízíme v následné péči o web.

průběh tvorby webu

5. Péče o web

Dokončením a spuštěním webu práce nekončí. Aby plnil web svůj účel je třeba o něj stále odpovídajícím způsobem pečovat.

My nabízíme po spuštění a předání hotového webu péči o web ve smyslu permanentního monitorování bezpečnosti prostřednictvím bezpečnostního nástroje. Postaráme se aby byl Váš web a všechny jeho součásti neustále aktualizován.

Poskytujeme také následné rozšířené práce na SEO optimalizaci.

Popřípadě se Vám postaráme i o správu webu co se týče obsahu.

Pokud máte zájem o více informací, cenovou nabídku nebo konzultaci k Vašemu projektu, kontaktujte nás. Rádi Vám se vším poradíme a pomůžeme.