tvorba webu

Každá tvorba prezentačního webu se odvíjí od konkrétního zaměření podnikatelských aktivit, které má prezentovat na internetu.

Abychom mohli co nejefektivněji zpracovat Váš projekt, musíme mít maximum informací pro tvorbu. Potřebujeme vidět Vaši činnost prakticky z Vaší perspektivy.

Velká část firem, živnostníků a těch, kteří chtějí v prostředí internetu prezentovat svoji činnost, předpokládají, že stačí mít prostě webové stránky. Nepřikládají důležitost faktorům, které jsou pro úspěšnost webu nepostradatelné. My Vám vše potřebné vysvětlíme v průběhu tvorby.

Tvorba webu není jen vytvoření prezentace, ale web musí přinášet i nové klienty. My se snažíme aby byl designově a funkčně zajímavější než má Vaše konkurence. A rovněž aby přehledně a srozumitelně sdělil to, proč si má návštěvník zvolit Vaše služby.

Webhosting

V první řadě je třeba dobře zvolit pro web datový prostor. Na internetu sami najdete mnoho srovnání poskytovatelů webhostingu, ale rádi Vám s výběrem pomůžeme. Rozhodně není nejlepší řešení volit podle nejnižší ceny. Určitě nebudete chtít řešit nedostupnost služeb, výpadky, pomalé načítání nebo v nejhorším případě i třeba ztrátu dat. U kvalitního poskytovatele hostingových služeb by k takovým problémům rozhodně docházet nemělo. Naprostou nezbytností je rovněž kvalitní a pružná technická podpora. Operátoři by měli na Vaše dotazy vždy okamžitě reagovat.

Tvorba webu a její možnosti

V dnešní době existuje mnoho možností jak přistoupit k pořízení webové stránky. Na internetu najdete mnoho nabídek tzv. webu zdarma. U zprostředkovatele takové služby si můžete založit webové stránky poměrně jednoduše sami. Tvorba webu vás v takovém případě nebude stát vůbec nic a postačí Vám minimální znalosti. Počítejte, bohužel, s několika nevýhodami. V první řadě jsou takové webové stránky těžko dohledatelné a jsou zde velmi omezené možnosti designu a funkčnosti. Pokud tedy máte o svých webových stránkách konkrétnější představu, bude toto řešení pro Vás zklamáním a ztrátou času.

Protipólem webu zdarma je kódování webové stránky na míru. V tomto případě by Vám měl dodavatel nakódovat každý detail designu a každou funkčnost přesně podle Vašich požadavků. Nevýhody tohoto řešení jsou vysoké finanční náklady, časová náročnost a skutečnost, že budete do budoucna odkázáni na tohoto dodavatele. Další nevýhodou může být také složitější správa obsahu webových stránek.

Naše řešení je tvorba webu na CMS (content management system – systém pro snadnou a rychlou správu webových stránek), konkrétně na nejrozšířenějším redakčním systému WordPress. Naše řešení poskytuje díky CMS přiměřenou cenu a přesto i unikátní design a prakticky neomezená funkční rozšíření webu. CMS má výhodu oproti kódování webu na míru snadnou správu a rovněž zde není nutnost kódovat kompletně veškerou funkčnost a design.

WordPress disponuje mnoha rozšířeními pro design a funkčnost. Pro stavbu stránek např. používáme Elementor nebo WPBakery Page Builder, které dávají prakticky neomezené možnosti. Specifickou funkčnost, kterou WordPress nedisponuje Vám dle Vašich požadavků do webu nakódujeme.

tvorba webu

Pokud máte zájem o více informací, cenovou nabídku nebo konzultaci k Vašemu projektu, kontaktujte nás. Rádi Vám se vším poradíme a pomůžeme.